Bursa hakkındaki görüşlerim

Mesaj Sayısı: 5
31 Ağustos 2018 - 21:56

Bursa'ya Afyon'dan geldim ve 2 yıldır Bursa'da yaşıyorum. Bursa için söyleyecek çok şey var. Kimisi olumlu kimisi olumsuz şeyler. Biraz içimi dökmem gerekirse;

Bursa'nın en sevdiğim yanı geldiğim şehire göre kültürel olarak daha önde olması. Gerek tiyatro gerek müzik ve festival etkinlikleri olsun çok aktif ve sosyal bir şehir. Bu yönüyle Bursa'yı seviyorum. Fakat kalabalık bir şehir olmasından dolayı trafiğinin özellikle bazı bölgelerde çok sıkışık olması hiç sevmediğim özelliklerinden biri.. 

Bursa'nın sıcak havalarda gidilebilecek bir Uludağ'ı olması ve yarım saat içinde Ağustos sıcağından birden kış soğuklarını tatmanızı sağlayan konumu çok güzel. Aynı gün içerisinde hem denize girebiliyor hem de dağ havası alabiliyorsunuz. Bu özellik sanırım birçok şehirde yok. 

Bursada çok fazla Arap ve Suriyeli var. Hatta bazı mahalleleri mesken tutmuş durumdalar. Türkçe değil de Arapça tabelaların ağırlıkta olduğu, bütün esnafın Arap yada Suriyeli olduğu (özellikle Çarşamba bölgesi) bölgeler var.  Ülkemize bir kısım Arap turistin gelmesi beni rahatsız etmiyor fakat bu şekilde şehirleri mesken tutup oraları tamamen asimile etmeleri ve o bölgeyi de yabancılaştırmaları hoşuma gitmiyor..

Şimdilik benim Bursa hakkındaki fikirlerim bunlar. Ayrıca bursadabuhafta sitesine Bursa'ya böyle bir site kazandırdıkları için de ayrıca teşekkür ederim.. 1 yıldır takip ediyorum ve bu site sayesinde birçok sosyal etkinliklerden haberim oldu..


Mesaj Sayısı: 6
4 Eylül 2018 - 21:23

Üzerine kesin yargılarda bulunulamayacak bir şehirdir.hem fazla dikkat çekmez sağda solda çok adı geçmez hem de türkiye'nin en çok göç alan şehirlerinin başında gelir.ne metropol olabilmiştir ne de küçük bir şehir olmakla yetinmiştir.hem kalabalıktır hem de sakin. hem eğlencelidir hem de sıkıcı.hem ne ararsan bulabilirsin hem de aradığında hiçbir şey bulamazsın.hem ova'dır hem de yokuş.hem dağdır hem deniz.lodos'un şehridir aynı zamanda.velhasıl hem hiç bırakmak istemezsin hem de terk edip gitmek.


Mesaj Sayısı: 2
25 Ekim 2018 - 09:01

Çok güzel bir yer Ambulans Şoförü Alımı için gitmiştim ilk şimdi yerleştim Bursa'ya :)HIZLI CEVAP

Cevap yazmak için Giriş Yap yada Kayıt Ol