Bursa Öğrenci Koçu ve Online Yaşam Koçluğu

Mesaj Sayısı: 1
11 Nisan 2020 - 22:10

2000'li yıllara girilirken bir yanda heyecan bir yanda korku vardı. Söz de maya takvimi ve de kıyamet senaryocuları sayesinde 2000 yılına girilirken kıyamet kopacağı söyleniyordu. Aslında bir derece doğruydu, o yıllarda bilgisayar teknolojilerinde yapılan bir hata yüzünden 2000 yılına girilirken bazı sorunlar yaşanacağı söyleniyordu, bu yüzden bazılarına kıyamet olmuş olabilir... Ama dünya binlerce yıldır var olduğu gibi 2000'li yıllardan sonra da yaşamına devam etti ve 2020 yılına geldiğimiz bu günlerde insanların ihtiyaçlarında bir takım değişmeler söz konusu oldu.

Ruhsal bir sorunumuz var ise bunları psikologlar eşliğinde çözebiliyoruz, bu sorunlarımız hastalık boyutunda olduğunda ise psikiyatrlar devreye girmekte... Peki yaşamımız hakkında karar verme konusunda tıkandığımız durumlarda bir akıl hocası, bir yol gösterici, bir farklı bakış açısı verecek kişilere ihtiyaç duyarız. Günümüzde bu ihtiyaçlarımız için başvurduğumuz kişilere ise yaşam koçu denmekte. 

Yaşam koçluğu, resmi gazetede yayınlanan bir genelge ile meslek olarak kabul edilmekte ve tüm dünyanın kabul ettiği sertifikalı kuruluşlar tarafından verilen eğitimlerle yaşam koçluğu olunabilmekte. Tabi her sertifika alanın yaşam koçu olabildiği gibi koçun bireysel yetenekleri, tecrübesi ve deneyimleri de onun hizmeti konusunda diğer koçlardan ayıran bir durum olarak karşımıza çıkmakta.

Yaşam koçları günümüzde bir çok alanda uzmanlaşarak hizmet verebilmekteler bu alanlar; öğrenci koçluğu, kurumsal koçluk, bireysel koçluk, aile koçluğu gibi bir çok alanda özel hizmetler verebilmekteler. En çok başvurulan konular ise kariyer alanında olmaktadır. Çoğu insan severek yaptığı bir işte çalışmamakta ve bu da her zaman karşılarına bir sorun olarak çıkmakta. Bir söz var, ya yaptığın işi sev, yada sevdiğin işi yap... Ama hayatın gerçekleri çoğu zaman bu sözü havada bırakmakta. Ev kirası, temel yaşam ihtiyaçları, ulaşım gibi mecburi harcamalar için para gerekmekte ve de bu da çalışmayı mecburi kılmakta. En sık rastlanan sorun ise hak edilen maaş ile elde edilen gelir konusunda yaşanan uyuşmazlık. Bu konu her gündem geldiğinde kişi zorlanmakta ve iş değiştirmek yada mevcut işinde devam etmek konusunda kaldığı ikilem kişileri zor durumlarda bırakmakta. Böyle anlarda başvurulan yaşam koçları ise bize çözüm yolu için doğru bir rehberlik etmede yardımcı olacaktır.

Yaşam koçlarının diğer bir önemli alanı ise öğrenci koçluğudur. Günümüzde çocukların yarış atı gibi koşturuldukları, değişen sınav sistemleri ile karmaşa yaşadıkları ve hem ergenlik hem de okul hayatının stresi, çocuklarımızı yani öğrencileri zor durumlara düşürmekte.

Bursa öğrenci koçu ve online koçluk hizmeti veren Leyla Loyan Güçtaş, hem Bursa'da hem de online koçluk hizmeti sayesinde bu tür gereksinimleri olanlara hizmet vermektedir. 10 yıllık bir koçluk deneyimiyle, öğretmenlik mesleğinden elde ettiği tecrübeyi birleştiren Leyla Loyan Güçtaş doğru bir rehberlik konusunda sizin için güzel bir seçim olacaktır...HIZLI CEVAP

Cevap yazmak için Giriş Yap yada Kayıt Ol