Bursa Real Estate Sektörü ve Kazanımları

Mesaj Sayısı: 1
15 Eylül 2019 - 19:28

Türk vatandaşı olma koşullarında yapılan düzenlemeler ile eskiden 1 milyon dolar olan yatırım miktarı, 250 bin dolarlık gayrimenkul yatırımı yapan olarak değiştirilmesiyle, yabancı yatırımcıların gayrimenkul sektöründe yeni hedefleri Türkiye oldu. 

Türkiye, çok uzun yıllardan beri, Rusya ve Arap Ülke vatandaşlarının hem tatil hem de yatırım yaptıkları gözde ülkelerden birisi.Özellikle arap ülke vatandaşlarının T.C vatandaşlığı almak için gereken yatırım miktarının düşürülmesiyle akın akın Türkiye'den gayrimenkul yatırımı yapmaya başladıkları istatistiklerce kayda geçirilmiştir.

Yabancı yatırımcıların en çok gayrimenkul yatırımı yaptıkları iller olarak, ilk sırada Antalya, sonra İstanbul, İzmir ve Bursa olmak üzere sıralanmaktadır. Bursa real estate sektörü olarak, son yıllarda arap turistlerin Bursa'yı çok sevmesi ve sevdikleri yerden hem ev almak hem de Türk vatandaşlığına geçme şansları bulunması hem Bursa hem de yabancı yatırımcılar için büyük bir şans olmaktadır.

2018 yılında yabancıların Türkiye'de ki gayrimenkul yatırımlarının 2017 yılına göre çok büyük gelişme göstermesi, 2019 yılının ilk 8 ayında ki satışlarında 2018 yılına göre çok daha fazla olması, yabancıların Türkiye'ye olan ilgisinin apaçık göstergesidir.

Bu ilginin bir diğer sebebi ise son iki yıl içerisinde yaşanan doların Türk lirası karşısında değer kazanması ile, yabancı yatırımcıların paralarıyla daha değerli mülkler almalarına neden oldu. 

Sonuç itibariyle Bursa real estate sektörü her gün biraz daha büyümekte ve yabancı yatırımcılara gayrimenkul satmak isteyenlerin ise bu işi uzun yıllardır yapan firmalara ilgi göstermesi, mülklerini daha hızlı ve daha cazip fiyatlara satmalarıyla sonuçlanacaktır.

 HIZLI CEVAP

Cevap yazmak için Giriş Yap yada Kayıt Ol