Dijital Baskı Kumaşta Bursa'nın Markası Tataroğlu Dijital Kumaş

Mesaj Sayısı: 1
29 Nisan 2020 - 17:08

Tekstil dünyası, günümüzde çok büyük yeniliklere sahne olarak ilerlemekte. 1950'li yıllarda keşfedilen dijital baskı transfer teknolojisi ile, tekstil sektörü altın çağını yaşıyor desek yalan olmaz. Geleneksel desenli kumaş üretim teknikleri için bir çok ekipmana örneğin kalıphane, boyahane gibi büyük tesislere gerek vardı. Özellikle baskı kalitesi konusunda küçük firmaların başarılı olma şansları çok azdı. Ama Son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde, kağıt kumaş transfer baskı makinesi sayesinde istenilen desenler, istenilen renkler çok hızlı ve yüksek çözünürlüklü olarak gerçekleştirebilmekte.

Konuyu biraz daha canlandırabilmeniz için beyaz kumaşın üzerine geleneksel yöntemlerle desenler ve renkler baskı yoluyla işlenmekteydi, şimdi ki teknolojide ise bir transfer makinesinde desenler transfer kağıdına işlenmekte, işlenen desenler rulo haline gelmiş bir şekilde alınarak, transfer baskı makinesine takılmakta. Bir yandan ham kumaş bir yandan transfer kağıdı birlikte makineye giriş yaparak, istenilen desenin ve renklerin sıcak baskı yöntemiyle kumaşa geçirilmesi olayına dijital baskı kumaş denmektedir.

Dijital baskı kumaş teknolojisinin bu kadar rağbet görmesinin nedenleri arasında üretim hızı oldukça etkili olmaktadır. Geleneksel yöntemlerle yapılmaya çalışan desen işlemleri, son teknoloji makinelerde bilgisayarlı ortamlarda oldukça hızlı ve yüksek çözünürlüklü olarak imal edilebilmekte. Daha sonrasında ise işlenmiş kumaşın elde edilme süresi, geleneksel yöntemlere göre yarı yarıya daha hızlı olmaktadır. Yine üretim maliyetleri, desen ve renk çeşitlilikleri konularında da dijital baskı kumaş teknolojisi büyük bir fark oluşturmakta. 

Tataroğlu Dijital Kumaş, Bursa'da çok uzun yıllardır tekstil sektöründe yer alan, üretim hacmi ve kalitesiyle günümüzde dijital kumaş satan bir çok firmaya ürün vermektedir. Ürünleri arasında geometrik desenli kumaşlar, çiçek desenli dijital baskı kumaşlar, popart kumaş tarzları, meyve desenli kumaşlar, jüt çuval kumaşlar gibi birbirinden güzel ve çok sayıda çeşide sahip dijital baskı kumaşlar üretilmektedir.

Uzun ömürlü ve dayanıklı dijital baskı kumaşlardan satın almak için online alışveriş sitemiz olan https://www.tatarogludijitalkumas.com sitesini ziyaret etmeyi unutmayınız.HIZLI CEVAP

Cevap yazmak için Giriş Yap yada Kayıt Ol