HestaWorld - Bursa Tercüme Bürosu ve Yeminli Tercüman

Mesaj Sayısı: 1
5 Ocak 2020 - 20:57

Tercüme işlemleri her zaman en dikkat gerektiren ve hataya yer bırakmayan iş kollarından biri olmuştur. Bunun nedenleri arasında bir çok sebep sayılabilir, en bilinen örneklerden birisi ise, yurt dışı bağlantılı bir sözleşme imzalanırken yapılan çeviri işlemi sizi iflasa kadar bile götürebilir, bu yüzden yapılan tercüme son derece önemli olmalı. 

Çeviri işlemlerinin son derece dikkat isteyen ve önemli olmasını sağlayan nedenlerden birisi de her dil bilenin çeviri yapamaz oluşudur. Çünkü dil bilmek ile teknik çeviri arasında dağlar kadar fark vardır. Siz çok iyi dil biliyor olabilirsiniz, lakin, çevireceğiniz metin bir hukuk diliyle yazılmış anlaşma olabilir yada bir mühendislik konularında teknik terimler içeren bir katalog olabilir. Bu yüzden her işin ehlince çevrilmesi gerekliliği burada önem arz etmektedir.

Yine en çok karıştırılan tabirlerden birisi de tercüme ile çeviridir. Tercüme işini yapana tercüman derler, daha basit anlatımla Bursa'ya bir yabancı misafiriniz geldiğini düşünün, onunla konuşurken yanınızda bulunan kişiye tercüman denir ve yaptığı işe ise tercüme denir. Ama bu kişinin getirdiği evrakların kendi dilinize çevrilmesi ise çeviridir ve bu işi yapana da çevirmen denir.

Son olarak değinmek istediğimiz konu ise, tercüme bürosu seçerken dikkat edilmesi gereken konulardan birisi ise, sektörde sahip olduğu tecrübe ve referanslardır. Elbette ilk defa iş hayatına atılan birinin tecrübesi çok olmayacaktır ve bu onu işi bilmiyor anlamına getirmez ama oldukça önemli ve çok sayıda çevrilmesi gereken belgeleriniz var ise, bunun altından kalkabilecek çeviri bürosunu doğru seçmelisiniz.

HestaWorld, Bursa Tercüme Bürosu ve Yeminli Tercüman olarak Bursa'da ki tüm çeviri ve tercüme işlerinizi tam doğrulukla ve süratli bir şekilde hallediyoruz. Sahip olduğumuz referansları görmek için bizleri web sitemizi ziyaret ederek hakkımızda fikir edinebilirsiniz.

https://www.hestaworld.com

 

 


Mesaj Sayısı: 1
4 Haziran 2020 - 10:03

Bursa Yeminli Tercüme Bürosu, ticari, hukuki, teknik, akademik, edebi, bilişim vb. pek çok alanda, farklı dil ve kültür birikimlerine sahip, yılların tecrübesini özümsemiş genç ve dinamik ekibiyle, iş hayatınızda siz değerli müşterilerimizin tüm tercüme projelerinde çözüm ortağı olmanın büyük gurur ve heyecanını yaşamaktadır.HIZLI CEVAP

Cevap yazmak için Giriş Yap yada Kayıt Ol