Kurumsal SEO ve Dijital Pazarlama Eğitimi

Mesaj Sayısı: 12
11 Nisan 2019 - 18:35

Yüksek Rekabetli Anahtar Kelimelerde Sıralama Almak

Beklendiği gibi, SEO biraz daha zorlaştı, özellikle Google şu anda arama trafiği verilerinin daha büyük bir bölümünü şifrelemek istiyor. İşe yarayan ve sonuçları belirleyen anahtar kelimeleri bilmek, SEO'da her zaman hesaba katılması gereken temel bir faktör olmuştur.     Google anahtar kelime verilerini kendisine saklarsa ne olur? SEO ölür mü? Hayır. Bir şekilde insanlar internette arama yapacaktır. SEO'yu yok etmek arama motorlarının elinde değildir, bunun için insanların robotlaşması gerekir. Sadece herkesin aynı şeyi sevdiği, aynı şeyden nefret ettiği bir dünyada SEO'nun bir anlamı kalmazdı.   

Yüksek rekabetli anahtar kelimelerde rekabet edebilmek için, uygulanması kolay bazı hatırlatmalar yapmak istiyorum.     

1. İçeriğinizi eskitmeyin    Sayfaların sürekli olarak güncellerseniz, arama sıralamalarınız sürdürülebilir bir biçimde iyileşir. Çünkü bir sayfada ne kadar fazla değişiklik, güncelleme yapılırsa, web’de belirli bir konu alanını kapsayan en iyi kaynak olma yolunda o kadar ilerlersiniz. Bir sayfanın içeriğinin sağlamlığı, birden fazla anahtar kelime varyasyonu için sıralama almasını sağlar ve daha fazla organik trafik alırsınız.   

 2. Sektörüzdeki en Sık Sorulanlar sayfasını oluşturun. Sorulabilecek herşeyi sorun.    

3. Farklı içerik biçimlerini, medya ortamlarını (video, pdf, müzik, pdf vb.) tek sayfada toplayın. Bu sayfa, anasayfanız olabilirse ne alâ!    

4. İçerik yazarken belirli anahtar kelimelerin etrafında dönmeyin. Daha fazla farklı kelime kullanarak dili zenginleştirmeye çalışın.     

5. Ziyaret edilen sayfalardan bağlantı alın ya da ziyaret edilmesini sağlayın. İnternet, çoğu botlar tarafından oluşturulmuş bir bağlantı çöplüğüdür. Arama motorları tüm bunlara hakettiği kadar değeri verebilecek yeteneklere sahiptir. İnternette şahsi bir kimliğinizin olduğunu ve bu kimliğin otoritesinin, alan adınızın otoritesinden daha önemli olduğunu unutmayın.    

Diğer yazılarımı okumak isterseniz blogumu ziyaret edebilirsiniz.  

İşletmelerin SEO ve dijital pazarlama araçlarını, faaliyetlerini anlaması, yönetebilmesi için eğitimler.

Seo Uzmanı Yılmaz Saraç | Anlam Dijital Pazarlama Ajansı, Bursa


Mesaj Sayısı: 4
18 Ocak 2021 - 13:34

Seo Konusunda çok dikkaltli olmal?s?n?z yükseleyim derken spama girebilirsiniz.HIZLI CEVAP

Cevap yazmak için Giriş Yap yada Kayıt Ol