Online Diyet

Mesaj Sayısı: 1
16 Aralık 2019 - 17:29

Online Diyet Nedir ?

Online Diyet son zamanlarda sıklıkla kullanılan ve aranan terimler arasına girdi.

Bahsetmiş olduğumuz bu diyet çeşidi özellikle diyetisyene herhangi bir sebebten dolayı gidemeyenler tarafından tercih ediliyor.

Seyahat engeliniz olabilir yada iş yoğunluğunuz olabilir. Eğer bu gibi gerekçeleriniz varsa bu seçeneğine başvurabilirsiniz. Bazı diyetisyenler bu diyet çeşidine karşı olsada günümüz teknolojisinde buna karşı olmayan diyetisyenlerde vardır. Online Diyet Nedir Sorularına Cevap Arıyorsanız Doğru Yerdesiniz.

Online Diyet Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Uzaktan bağlantı yöntemi ile internet teknolojisi alt yapısını kullanarak yapılır. En basitinden Skype veya Whatsapp üzerinden diyetisyenler sizlere danışmanlık verirler.

Liste hazırlarlar veya motivasyon için sizlere önerilerde bulunurlar. Bu gibi uzaktan diyete başvurmadan önce mutlaka diyetisyeniniz ile görüşmelisiniz. Bunun nedeni diyetisyeninizin sizlerden isteyeceği tıbbi tetkiklerdir.

Kan tahlilleri ve bazı raporların hazırlanması gerekmektedir.

Yanlış bir tedavi olmaması adına bunlar önemli ve gereklidir. Bunları uygulamayan diyetisyenlerden kesinlikle uzak durulmalıdır.

Güvenli Mi ?

Online Diyet Nedir ? Güvenli Midir ?

Bu diyetisyene bağlıdır. Eğer diyetsiyeninizin yeterliliğine inanıyorsanız ve düzenli olarak hiç olmasa bile 1 kez bile diyetisyeniniz ile birebir ( yüzyüze ) görüştüyseniz yada böyle bir imkanınız varsa kesinlikle güvenlidir.

Ancak diyetisyeni iyi tanımak gerekiyor. Hasta hakları bakımından ve ülkemizdeki sağlık personeli kalitesi bakımından mutlaka eğitim araştırması yapmalısınız.Yanlış verilen diyet listeleri yada gözden kaçan hastalıklar sizin hayatınızda çok ciddi sorunlara yol açabilir. Örek olarak : Diyabet hastası olabilirsiniz. Bu gibi durumları diyetisyeniniz ile paylaşmalısınız.

Online Diyet Ücretleri

Paket ücretleri diyetisyenden diyetisyene değişmektedir. Bazı diyetisyenler takipli diyeti 100 TL’ye verirken bazı diyetisyenler 3000-4000 TL’ye kadar diyet listesi verebiliyorlar. Bu iki uçurumun arasındaki fark nedir diye soracaksınız . Bu iki fark bir çok etmene bağlıdır. Örneğin : Diyetisyeniniz çok ünlü olabilir. Bu durumda fiyat yükselecektir. Diyetisyeniniz ünlü değilse bu fiyat düşecektir.

Ün ile Eğitim kalitesinin arasında bir bağlantı bulunmadığını belirtmek isteriz. Yani çok pahalı diyetisyen çok kilo verdirir yada mucize bir formülü vardır demek uzayda hayat vardır demek ile aynı şeydir.

Seçim yaparken bazı önemli noktalara dikkat etmekte fayda var.

Online Diyet Paketleri

Bir çok diyet paketleri mevcuttur. Diyetisyenler genellikle sizlere takipli veya takipsiz şeklinde diyet listeleri sunacaktır. Paket hakkında bilgi almak için diyetisyeniniz ile irtibata geçmelisiniz.HIZLI CEVAP

Cevap yazmak için Giriş Yap yada Kayıt Ol