Etekler ve Pantolonlar

Etekler ve Pantolonlar

BAOB Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi

Etekler ve Pantolonlar

18 Temmuz 2024 - Perşembe / 20:30 BAOB Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi
TİYATRO BİLET AL

Açıklama

Moonlife Dergisi ve Altın Palmiye Ödüllerinde 2021 yılının ’En İyi Tiyatro Oyunu ’ödülüne layık görülen, Nurseli İdiz, Nergis Kumbasar gibi usta isimlerin rol aldığı Etekler ve Pantolonlar sanatseverler ile buluşmaya devam ediyor.

Nurcan yıllardır görüşmediği okul arkadaşı Aysel’e sürpriz yaparak evine ziyarete gelir. Nurcan kocasının kendisini aldattığını ve intikam alacağını bu konuda Aysel’den yardım istemek için geldiğini açıklar.
Aysel Nurcan’ın durumuna üzülür ve ona yardım edeceğini söyler. Aysel ve Nurcan, Nurcan’ın eşine karşı strateji belirlerken, Aysel de bu durumlardan etkilenip kendi evliliğini sorgulamaya başlar. Nurcan ve Aysel evliliklerini sorgularken geçmişlerine bir yolculuk yaparlar ve aslında ikisi de hayatlarında olmak istedikleri gibi değil de, aile ve çevre baskısıyla, başkalarının onları görmek istedikleri bireylere dönüştüklerini anlarlar. İki eski arkadaşın evliliklerini sorgulamak için başladıkları süreç, artık kendi istedikleri hayatlara doğru yol aldıkları bir sürece dönüşür.

Benzer Etkinlikler